סדנא עם פדגוגיית ווקלית מפורסמת בעלת שם עולמי, טכנאית
תהספרוריקונסטרוקטציוניס מחברת הספר
"הקול: גישה רוחנית לשירה, דיבור ותקשורת- מיסטיקה וקבלה של הקול".
הסדנא מיועדת לזמרים בכל הרמות, משירה קלאסית לשירה של פופ.
ההשתתפות פתוחה לזמרים מסגנונות שונים, שחקנים, מורי קול/דיבור/תקשורת, וכל מי שמעונין לשפר את בריאות ואיכות כלי הקול שלהם.
סדנא של יום אחד: המחצית הראשונה של היום תוקדש להבטים הטכניים של הקול. נדון בכל פרט ופרט של הפקה קולנית, עד להבנה ברורה של צרכי הקול כדי להפיק צליל יפה ורגוע ללא מתח והפרעות חיצוניות. אחרי ארוחת צהרים, יהיה עבודה מעשית ומרים תעבוד בצורה אינדבידיואלית עם התלמידות, לישום המיומנויות לרפרטואר. מספר המקומות מוגבל, נא להרשם מוקדם.
ביום חמישי 18/6 נקיים סדנא בתיאטרון באולם עליון. הסדנא יכולה להכיל עד 50 אנשים. שעות הסדנא: 10:00-13:00 13:00-14:00 הפסקה 14:00-17:00 עלות כרטיס למקדימים 60 ש"ח. קניה בקופה 80 ש"ח. יש להזמין מקומות מראש ולשלם באשראי.
תאטרון הסימטה מזל דגים 8 יפו ת"א 03-6812126
*********************************
מאסטרה מרים יסקרוביץ’ ארמן
פדגוגית לפיתוח קול, משוררת, סופרת, מרצה ואומנית בינלאומית
מרים יסקרוביץ' ארמן נולדה בגרמניה שלאחר המלחמה, להורים ששרדו את מחנות הריכוז. משפחתה היגרה לארצות הברית ב- 1962 ומרים התחנכה בארצות הברית ובאירופה. היא התגוררה ולימדה במקומות רבים בעולם וביניהם ישראל, איטליה, הונגריה, שוויץ, אוקראינה, פולין, רומניה, רוסיה, סלובניה, מקסיקו ודרום אמריקה.
חייה של מרים מהווים קליידוסקופ של פעילויות. ב- 1982 ייסדה את Music Culture/Visions International Inc. , חברה שהיא עמדה בראשה עד שנת 2008. במהלך תקופה זו מרים כתבה, הפיקה, הנחתה וביימה תוכניות טלויזיה ורדיו שונות בארצות הברית ובאירופה. במקביל עסקה גם בהפקה ראשונית של מוסיקה רוסית ואוקראינית עבור אולפני הקלטות ידועים כמו Olympia ו- Naxos, תוך חשיפה של המוסיקה המסורתית בפני הקהילה העולמית. מרים הייתה גם הבמאית והמפיקה הראשית של הסרט המוערך ‘Ten Tenors from Ten Countries’ (עשרה טנורים מעשר מדינות) אשר הוסרט ברקנאטי, איטליה. הסרט יצא לכבוד יום הולדתו המאה של בנג'מינו ג'יגלי, והוקדש לחייו. מרים חזרה לארצות הברית בשנת 1995.
ב-1999 פרסמה מרים את רב המכר הבינלאומי שלה על טכניקה קולית, ‘The Voice: A Spiritual Approach to Singing, Speaking and communicating’ (הקול: גישה רוחנית לשירה, דיבור ותקשורת). בשנת 2000 יצא הדיסק ‘The First Lesson’ (השיעור הראשון). אחריו יצאו המהדורה השנייה והשלישית של ‘The Voice: The Revealed Version’ (הקול: הגרסה הגלויה). המהדורה הרביעית של ‘The Voice: A Spiritual Approach to Singing, Speaking and communicating – The Kabbalah of The Voice’ (הקול: גישה רוחנית לשירה, דיבור ותקשורת - הקבלה של הקול) יצא לשוק הבינלאומי ב-2013.
קריירת ההוראה המפוארת של מרים נמשכת כבר מעל 35 שנה. המעורבות הקרובה שלה בכל הנוגע לטכניקה קולית ורקונסטרוקציה קולית החלה לפני יותר מארבעים שנה. מרים הייתה המייסדת של התאגיד The International Academy of Voice and Stage Inc. (האקדמיה הבינלאומית לקול ולבמה), ארגון ללא מטרות רווח המוקדש לקידום טכניקת ה-Bel Canto וטכניקת ה-Giro Vocal Motion. עבודתה בתחום פדגוגיית הקול זכתה לסיקור תקשורתי ב- ABC World News Now, PBS ו-Comcast Television ועוד.
קריירת האומנות הבינלאומית של מרים נפרשת אף היא על פני יותר מ-30 שנה וכוללת תערוכות יוקרתיות בגלריות ומוזיאונים ברחבי העולם. מרים זכתה במענקים חשובים וצברה הכרה עולמית בזכות עבודותיה החדשניות הממזגות הולוגרפיות זכוכית תלת מימדיות.
ב- 2003 יצאו ספרה ‘Soul Reflections, A Personal Odyssey in Poetry and Paintings’ (השתקפויות הנשמה, אודיסאה אישית בציור ושירה) והדיסק הנלווה אליו, הכולל מוסיקה מקורית אשר הולחנה בידי הצ'לנית הידועה יוהאנה פרון (Mme. Johanne Perron). ספרה ‘Coming Home’ (השיבה הביתה), אשר יצא ב-2007, שופך אור על חייה של מרים בקרב קהילת חב"ד ב- Crown Heights ניו יורק, השתלבותה בזירה הפוליטית שם והנאומים שנשאה. יותר מכל הספר מבטא הכרה עמוקה בערכים היהודיים ומצדיע להם.
ב-2008 מרים עברה לאורוגוואי, דרום אמריקה, שם כתבה את ספרה החדשני ‘Autism: A Plausible Cause, A Feasible Cure –An Alternative Viewpoint’ (אוטיזם: סיבה מתקבלת על הדעת, ריפוי אפשרי – נקודת מבט חלופית) אשר יצא שנה לאחר מכן. מאמריה ושירתה פורסמו בהוצאות שונות ברחבי העולם.
בין 2010 ל- 2012 לימדה מרים בבית הספר המרכזי לחזנות ברמת גן. לאחר מכן עברה לצפת, שם ייסדה את המכון הבינלאומי לפיתוח קול בע"מ. מאז מרים מקדישה את כל כולה למכון, מלמדת במשרה מלאה בארץ ובחו"ל, נותנת הרצאות וכותבת. ב-2013 מוזגו יחד המכון הבינלאומי לפיתוח קול והקונסרבטוריון למוסיקה ע"ש ויצו בטבריה, במטרה ליצור קורת גג אחידה עבור התוכניות והסדנאות שמרים מעבירה בארץ ובחו"ל. מרים שוקדת ללא לאות על הוצאתן לפועל של תוכניות נפלאות עבור הקהילה. תוכניות אלה מתמקדות בין היתר בהעברת סדנאותMaster Class בינלאומיות, המשלבות מומחים מוסיקליים מרחבי אירופה ומהעולם ומיועדות לזמרים, חזנים ומורים לפיתוח קול.